Időrendi sorrendben a gyömbérszörp készült el elsőként. Elsősorban azért, mert még nem találtam bodzabokrot, viszont Bonnie barátnőm megfertőzött a szörpfőzéssel 🙂 Pontosabban a bodzaszörp receptje már ki volt nézve, de akkor Ő előállt azzal, h. milyen isteni gyömbérszörpöt csinált, és ez elég meggyőző volt ahhoz, hogy azon nyomban (már aznap!) ki kelljen próbálnom 🙂 Addig mentem, amíg nem kaptam gyömbért.
Nagyon hamar és egyszerűen kész is lett. A recept kivételesen nem tőle van, ennek igen egyszerű az oka 🙂 Annyira azonnal akartam megcsinálni, h. nem volt időm megvárni, míg megírja 🙂 Így a számomra legszimpatikusabbat “kigugliztam”. A recept lentebb lesz látható, most viszont jöjjön a bodzaszörp, hisz a fotó is erről készült, bár színvilágában éppenséggel azt is mondhatnám, hogy gyömbér van benne 🙂
A bodzaszörpnek a karamelles változatát készítettem, eredet: Tücsök Bogár
Csak a bodza mennyiségén változtattam, illetve én minden mennyiséget feleztem, kivéve a bodzavirágot, no meg a citromot. Így most lássék az én általam főzött végeredmény…
Hozzáteszem, hogy kisfiam egész nap ellenne ezeken a szörpökön, ha hagynám 🙂 És persze mi is szeretjük apával, sőt mindjárt küldöm a linket a szomszédnak, a gyömbérest már kóstolta, és kéri a receptet 🙂
25 dkg cukorból 2 evőkanál vízzel karamellt készítek egy nagy fazékban. Ha már szép barna színe van, felöntöm 1/2 liter vízzel, és addig főzöm, amíg a karamell teljesen feloldódik benne (nem kell megijedni, a karamell a hideg víz hatására csomóssá ugrik, de ahogy főzzük szépen elolvad). Ha feloldódott, hozzáadom a maradék cukrot, és felöntöm a többi vízzel. Ha kész, lehűtöm szoba hőmérsékletűre, és hozzáadom az óvatosan lemosott bodzavirágokat, a felkarikázott citromot (esetleg lime-ot), a citromsavat és a na-benzoátot. Lefedem, és hideg helyen (hűtő) 4-5 napig érlelem úgy, hogy minden nap 1-2szer keverek rajta. 4-5 nap után leszűröm és jól záródó üvegekbe töltöm.